W Warszawie odbył się Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup 2024, a najważniejsze wydarzenie tego sportowego święta to rywalizacja w chodzie na 20 km. Chińczycy Haifeng Qian i Liu Hong wygrali konkurencję męską i żeńską odpowiednio. Jednak najważniejsze wydarzenia miały miejsce na podium mistrzostw Polski.

Na szczycie podium stanęła Katarzyna Zdziebło, która zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w chodzie na 20 km. Jej czas wyniósł 1 godzinę, 31 minut i 18 sekund. Pomimo braku kwalifikacji olimpijskiej o zaledwie dwie minuty, Zdziebło może być dumna z tego osiągnięcia. Jej determinacja i wysiłek zostaną docenione.

Drugie miejsce zajęła Jemima Montag, reprezentantka Australii, która przekroczyła metę 23 sekundy po zwyciężczyni. Montag zaprezentowała doskonałą formę i udowodniła, że należy do światowej czołówki w tej dyscyplinie.

Trzecie miejsce na podium zdobyła Shijie Qieyang, kolejna chińska zawodniczka, która sprostała wymaganiom trudnego dystansu i pokazała swoje umiejętności.

Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup 2024 to nie tylko okazja do rywalizacji międzynarodowej, ale również szansa na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. Choć tylko Liu Hong spełniła te kryteria, wszyscy uczestnicy z pewnością zyskali wartościowe doświadczenie i dumni możemy być z reprezentacji Polski w tej wymagającej konkurencji.