teatr narodowy

Teatr Narodowy zawsze jest miejscem dla nowych talentów i świeżego spojrzenia na klasykę. Pod wodzą reżyserki Małgorzaty Bogajewskiej, młodzi aktorzy wcielają się w bohaterów dramatu Ödöna von Horvátha z 1931 roku, będącego portretem społeczeństwa, w którym rodzi się faszyzm.

Akcja sztuki toczy się w Wiedniu, w czasie kryzysu ekonomicznego. Zagubieni mieszkańcy miasta starają się poradzić sobie w niezrozumiałym dla nich świecie. Szukają prostych rozwiązań, ale czy ich próby życia po swojemu są skazane na porażkę?

Z pewnością spektakl ten nie jest przeznaczony dla widzów młodzieżowych. Niektóre sceny wykorzystują efekty z użyciem dymu, a także pojawia się dym papierosowy. Jest to więc spektakl dla dorosłych, którzy chcą poznać historię i dokładniej zgłębić temat społeczeństwa kryzysowego.

Reżyserka Małgorzata Bogajewska ma już swoje miejsce w Teatrze Narodowym. Po raz drugi podejmuje się reżyserii spektaklu, starając się dodać mu nowego, bezpośredniego spojrzenia na aktualne problemy społeczne. To świetna okazja dla młodych aktorów do pokazania swojego talentu i wkładu w rozwój teatru.

Niezależnie od tego, czy widz jest fanem klasyki, czy po prostu ciekawi się problemami społecznymi, ten spektakl na pewno dostarczy nowych spostrzeżeń i zmusi do refleksji. Młodzi aktorzy mają tu okazję przekazać publiczności ważne przesłanie, że samotność i zagubienie nie są odpowiedziami na problemy, ale szukanie wspólnych rozwiązań i porozumienia jest kluczem do przetrwania w trudnych czasach.