Um warszawa kalendarz imprez

Wiceprezydentka Renata Kaznowska podczas letniego seminarium dla kadry oświatowej w Warszawie omawiała wpływ sztucznej inteligencji na edukację oraz perspektywy związane z jej wykorzystaniem. Spotkanie, które odbyło się w Centrum Nauki Kopernik, zgromadziło nauczycieli i dyrektorów placówek uczestniczących w projekcie „Wars i Sawa”.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie nauczania staje się coraz bardziej perspektywiczne w dobie dynamicznie rozwijającej się technologii. AI może wpływać na nasze relacje, zaufanie, prywatność oraz poczucie bezpieczeństwa. W przypadku edukacji jest również istotne, aby przygotować uczniów do przyszłości, która niewątpliwie będzie coraz bardziej zdominowana przez tę technologię.

Podczas seminarium poruszono różnorodne zagadnienia dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy na lekcjach. Omawiano innowacyjne sposoby nauczania, tworzenie niestandardowych form i metod pracy z uzdolnionymi dziećmi. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zobaczyć roboty oparte na generatywnych modelach AI, które są częścią wystawy „Przyszłość jest dziś” w Centrum Nauki Kopernik.

Spotkanie było impulsem do poszukiwania nowych rozwiązań edukacyjnych, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Wprowadzenie AI do procesu nauczania może otworzyć nowe możliwości rozwoju uczniów oraz umożliwić bardziej efektywną naukę. Warszawska sieć szkół wspierających uzdolnionych, która uczestniczy w projekcie „Wars i Sawa”, podejmuje wysiłki, aby być na bieżąco z innowacjami w dziedzinie edukacji i przygotowywać uczniów do przyszłych wyzwań związanych z technologią.