UM warszawa aktualności

Przed nami niesamowite wydarzenie w ramach XXXI Międzynarodowego Festiwalu Organy Archikatedry. Już 14 lipca będzie można delektować się arcydziełami muzyki organowej, wprowadzającymi słuchaczy w magiczną atmosferę dźwięków Hiszpanii. Gwiazdą wieczoru będzie wybitny organista z Hiszpanii, Jesús Sampedro Márquez, który swoją wirtuozerią i pasją do muzyki zachwyca publiczność na całym świecie.

Jesús Sampedro Márquez to artysta bez wątpienia godny uwagi. Jego unikalne interpretacje i głębokie zrozumienie muzyki sprawiają, że jest ceniony na międzynarodowej scenie muzycznej. Jako profesor na hiszpańskich uczelniach, Márquez udowadnia swoje wyjątkowe talenty koncertując na arenie międzynarodowej.

Podczas koncertu będziemy mieli okazję cieszyć się nie tylko kompozycjami Jana Sebastiana Bacha, ale również utworami innych hiszpańskich mistrzów. W programie przewidziane są arcydzieła takie jak „Soleá dame la mano” Manuela Font de Anta, „Danza del Fuego” Manuela de Fally czy „Impresión Teresiana” Eduarda Torresa. To będzie niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników organowej muzyki.

Koncert Jesúsa Sampedro Márqueza w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela będzie wydarzeniem o ogromnym znaczeniu dla szerokiej publiczności. To wyjątkowa okazja, by doświadczyć mistrzowskiego wykonania jednych z najpiękniejszych utworów organowych, przyniesionych przez jednego z najwybitniejszych organistów naszych czasów. Nie może Państwa zabraknąć!