Um warszawa kalendarz imprez

Miejska loteria PIT-owa „Płać PIT w Warszawie” cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. W tegorocznej edycji ponad 53 tysiące podatników zdecydowało się wziąć udział w tej inicjatywie. W porównaniu do poprzedniego roku, liczba zgłoszeń wzrosła o 17 tysięcy.

Podatnicy, którzy w swoim zeznaniu podatkowym wskazali Warszawę jako miejsce zamieszkania, mieli możliwość uczestniczenia w loterii. Co ciekawe, połowa uczestników to osoby, które rozliczają się w stolicy po raz pierwszy.

Losowanie nagród już niedługo – 12 czerwca. Nagrody, które trafią w ręce szczęśliwców, to: samochód elektryczny Fiat 500, 5 rowerów elektrycznych oraz 50 kart miejskich. To świetna inicjatywa, która zachęca do rozliczania PIT-u w miejscu, w którym się mieszka i funkcjonuje na co dzień.

Przeprowadzenie takiej loterii ma wiele korzyści dla miasta. Poprzez zachęcanie do rozliczeń podatkowych w Warszawie, zwiększa się świadomość społeczna i przyczynia się do wzrostu wpływów do miejskiego budżetu. Dodatkowe środki można przeznaczać na rozwój transportu publicznego, infrastruktury, kultury, sportu czy ochrony zdrowia.

Miejska loteria PIT-owa to jedna z wielu inicjatyw, które pokazują, że warto rozliczać PIT tam, gdzie się mieszka i korzystać z możliwości rozwoju miasta.