UM warszawa aktualności

Warszawa planuje inwestować w rozwój swojej infrastruktury edukacyjnej na terenie dzielnicy Bemowo. Dzięki Rządowemu Programowi Wsparcia, miasto otrzyma blisko 20 mln zł dotacji na budowę nowej szkoły podstawowej. Umowę na tę celową dotację podpisał wojewoda mazowiecki, Mariusz Frankowski. Środki na inwestycję pochodzą z rezerwy celowej przeznaczonej na 2024 rok w ramach planu wsparcia rozwoju miasta. Całkowita suma przewidziana dla Warszawy z tego programu wynosi ponad 3 mld zł.

Budowa nowej szkoły podstawowej na osiedlu Chrzanów na Bemowie jest jednym z najważniejszych projektów edukacyjnych w tej dzielnicy. Planowana placówka przy ulicy Szeligowskiej 65a będzie miała nowoczesne i ekologiczne zaplecze, dostosowane do potrzeb blisko 1 tysiąca uczniów. Szkoła zostanie wyposażona w 40 sal zajęciowych, pracownie komputerowe, a także pracownie do nauki fizyki, chemii.

Projekt ma na celu poprawę dostępności do edukacji publicznej w tej części miasta, która dynamicznie rozwija się pod względem budownictwa mieszkaniowego i infrastruktury komunikacyjnej. Inwestycja przyczyni się do podniesienia jakości życia mieszkańców oraz stworzenia odpowiednich warunków do nauki dla przyszłych pokoleń. Warunkiem otrzymania wsparcia z Rządowego Programu Wsparcia jest wkład własny ze strony miasta, który zostanie zagwarantowany z miejskiego budżetu.

Budowa nowej szkoły podstawowej na Bemowie jest ważnym krokiem w kierunku rozwoju edukacji i inwestowania w przyszłość stolicy Polski. Dzięki temu projektowi, Warszawa umocni swoją pozycję jako prężne miejsce do nauki i rozwoju dla młodych mieszkańców.