UM warszawa aktualności

Już za 100 dni do Warszawy przyjadą zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy, by zawalczyć o wyjątkowe trofeum – UEFA Super Cup 2024 Warsaw. Wydarzenie to, które odbędzie się na stadionie PGE Narodowy 14 sierpnia 2024 roku, wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno wśród kibiców, jak i mieszkańców stolicy.

Organizacja takiego prestiżowego turnieju to wyzwanie dla miasta, ale Warszawa nie ustaje w wysiłkach, aby zapewnić niezapomniane wrażenia wszystkim uczestnikom. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wyraża swoje zadowolenie z tego, że UEFA Super Cup będzie miał miejsce w stolicy Polski. W ramach imprezy towarzyszących organizowane zostaną spotkania dla fanów obu drużyn oraz specjalna strefa atrakcji dla mieszkańców.

Obecność UEFA Super Cup w Warszawie to ogromna szansa na promocję miasta na arenie międzynarodowej. Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, podkreśla, że to nasz kraj i miasto stołeczne zdobyły prawo do organizacji tego wydarzenia, co cieszy zarówno polskich kibiców, jak i piłkarską społeczność.

14 sierpnia 2024 roku Warszawa stanie się centrum sportowego świata, a oczy całego globu będą zwrócone na nasze miasto i atmosferę, jaką stworzy Super Puchar UEFA. To będzie wyjątkowa okazja do kibicowania najlepszym drużynom piłkarskim, ale również okazja do podkreślenia potencjału Polski i naszej zdolności do organizacji tak prestiżowych wydarzeń.