UM warszawa aktualności

Tramwajarze Warszawscy w pierwszym weekendzie czerwca przeprowadzą remonty na rondzie Czterdziestolatka oraz rozpoczną budowę kolejnego przystanku na ulicy Obozowej. W wyniku działań remontowych tramwaje nie będą kursować przez Aleje Jerozolimskie i Obozową.

Remont na rondzie Czterdziestolatka stanowi ważny element tegorocznego programu remontowego Tramwajów Warszawskich. Planowane są kompleksowe naprawy torów o łącznej długości przekraczającej 5 kilometrów oraz wymiana 30 zwrotnic. Dodatkowo, na ulicy Obozowej powstaną wygodne platformy na trzech przystankach: przy Dalibora, Deotymy i Magistrackiej.

Tramwajarze rozpoczną prace na rondzie Czterdziestolatka w sobotę, 1 czerwca o godz. 0:15. W związku z tym, kierowcy nie będą mogli korzystać z ulicy Chałubińskiego i placu Zawiszy w celu dotarcia do alei Jana Pawła II i ronda ONZ. Wskazany objazd prowadzić będzie ulicami Emilii Plater i Świętokrzyską. Przejazd wiaduktem pozostanie otwarty. Utrudnienia zakończą się w poniedziałek, 3 czerwca o godz. 4:00.

W tym samym czasie, rozpocznie się kolejny etap budowy przystanków tramwajowych na ulicy Obozowej. Tramwaje zostaną przeniesione z jednego pasma ruchu na drugie. Kierowcy nie będą mogli przejechać od ulicy Deotymy do alei Prymasa Tysiąclecia. Objazd prowadzić będzie ulicami Deotymy i Górczewską. Utrudnienia potrwają do 7 czerwca.

W związku z tymi remontami, tramwaje nie będą kursować przez Aleje Jerozolimskie i Obozową. Warto więc skorzystać z innych środków transportu lub skorzystać z zaplanowanych objazdów. Tramwajarze Warszawscy przepraszają za wszelkie niedogodności i zapewniają, że ich działania mają na celu poprawę komfortu podróży komunikacją miejską.