UM warszawa aktualności

Możliwość zgłaszania kandydatek do prestiżowego tytułu Warszawianki Roku 2024 już się rozpoczęła. Nagroda ta zostanie przyznana kobiecie, która swoją aktywnością społeczną lub zawodową w wyjątkowy sposób przyczynia się do rozwoju i promocji Warszawy. W tegorocznej edycji zostanie także uhonorowana Warszawianka Młodego Pokolenia.

Warszawa jest pełna wyjątkowych kobiet, które swoją wytrwałością, siłą i odwagą codziennie inspirują innych. To one budują lepszy świat, pokonując życiowe przeciwności i udzielając pomocy potrzebującym – powiedział prezydent miasta Rafał Trzaskowski. – W tym roku wyróżnimy również młodą Warszawiankę. Zachęcam wszyskich mieszkańców do udziału w tej rywalizacji. Powinniśmy być dumni z naszych bohaterek! – dodał prezydent.

Wyróżnienie Warszawianka Młodego Pokolenia zostanie przyznane po raz pierwszy w tym roku. Mieszkańcy będą mieli okazję docenić młode kobiety, które odważnie zmieniają rzeczywistość, angażują się w działania społeczne i wyrażają swoją kreatywność. Ich inspirujące postawy zdecydowanie zasługują na wyróżnienie.

Aby zgłosić kandydatki do tytułów Warszawianki Roku 2024 i Warszawianki Młodego Pokolenia, można skorzystać z formularza dostępnego na stronie internetowej warszawiankaroku.um.warszawa.pl lub wysłać wypełniony i wydrukowany formularz pocztą tradycyjną na adres Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy. To doskonała okazja, aby docenić wyjątkowe kobiety i podziękować im za ich wkład w rozwój stolicy.