UM warszawa aktualności

Cieszysz się spacerami po parkach i odkrywaniem tajemnic przeszłości? Przyjdź do nas w sobotę, 18 maja na wielką przygodę w Wilanowie. Zapraszamy Cię na fascynujący spacer po Rezerwacie Przyrody Morysin, który skrywa wiele sekretów kolejnej epoki.

Podczas naszej wycieczki będziemy eksplorować romantyczny park rodziny Potockich, który powstał w XIX wieku. Dzięki nim Wilanów zyskał wyjątkowe pawilony i niezwykłą atmosferę. Elementy tego pięknego parku oraz otoczenie zachowanego lasu są dziś częścią Rezerwatu Przyrody Morysin, który odwiedzimy podczas naszego spaceru.

Podążając wokół Jeziora Wilanowskiego, będziesz miał okazję zobaczyć pałac Jana III Sobieskiego z zupełnie nowej perspektywy. Dowiesz się, jakie rody budowały i rozbudowywały Wilanów oraz gdzie znajdował się niemiecki obóz pracy dla jeńców radzieckich.

Ta trzygodzinna przygoda przyniesie Ci nie tylko wiedzę historyczną, ale także piękne widoki i bliskość przyrody. Przygotuj się na spacer przez teren leśny, dlatego polecamy odpowiednie obuwie.

Nie przegap okazji, aby odkryć kolejne tajemnice Wilanowa. Do zobaczenia w sobotę, 18 maja o godzinie 13:00 na ulicy Przyczółkowej 400! Bilet normalny kosztuje tylko 20 zł, młodzież do 18. roku życia może dołączyć za 10 zł, a dzieci do 12 roku życia są gratisowe. Przewodnikiem podczas naszej przygody będzie Marcin Strachota. Nie czekaj – rezerwuj już teraz!