UM warszawa aktualności

Tramwajarze z Tramwajów Warszawskich rozpoczynają prace remontowe na ulicy Filtrowej. Głównym celem jest wymiana zużytych szyn i budowa nowego odwodnienia, które zapobiegnie zalaniom torowiska po intensywnych deszczach. Prace rozpoczną się 20 maja o godzinie 6:00 i potrwają do końca czerwca.

W związku z remontem, wprowadzony zostanie nowy kierunek ruchu na ulicy Filtrowej. Wówczas tramwaje będą kursować objazdami, a ruch samochodowy będzie odbywać się w jednym kierunku – tylko w stronę Grójeckiej. W przypadku podróży w drugim kierunku, sugerowane są alternatywne trasy przez ulice Wawelską i Krzywickiego lub Niemcewicza i Raszyńską.

Kierowcy i pasażerowie tramwajów linii 15, 33, 35 i 36 powinni pamiętać o zmienionych trasach i rozkładach jazdy. Na czas remontu będzie również działać linia zastępcza Z15, która kursować będzie z placu Narutowicza przez Grójecką, Niemcewicza, Raszyńską, Filtrową, Nowowiejską do alei Niepodległości, a następnie powróci przez Wawelską, Krzywickiego i Filtrową.

Wszystkie te zmiany organizacji ruchu mają na celu przyspieszenie prac remontowych i zapewnienie bezpieczeństwa dla mieszkańców oraz podróżujących. Będzie to czas wyzwania zarówno dla tramwajarzy, jak i dla kierowców, jednak rezultat remontu przyniesie poprawę warunków podróży i komfortu przemieszczania się po mieście.