teatr capitol

Czymś niezwykłym jest znalezienie teczki pełnej pieniędzy, szczególnie jeśli jest to w wyniku pomyłki. Ale co zrobić w takiej sytuacji? Czy szukać właściciela czy zatrzymać niespodziewaną fortunę dla siebie? „Kochane pieniążki” to kryminalna farsa, która stawia bohatera, Henry’ego, w tej dokładnie takiej sytuacji.
Henry jest bohaterem, który podjął szybką decyzję, gdy dostał tę wyjątkową prezent od losu, a jego urodziny były tego dnia. Nie mógł przejść obok tej szansy obojętnie i natychmiast ruszył do domu, ściskając teczki z pieniędzmi w rękach.
Jednak nie jest to tak proste. Jego żona, z przerażeniem w oczach, próbuje odwieść go od tego szalonego pomysłu. A dodatkowo, niespodziewani goście, chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, oraz bezczelny taksówkarz, tylko komplikują sytuację.
Akcja nabiera tempa, wydarzenia stają się coraz bardziej niespodziewane, a całość nabiera komicznego charakteru. Reżyser Jerzy Bończak doskonale ukazuje te komiczne sytuacje, tworząc prawdziwą zabawę dla widza.
„Kochane pieniążki” to spektakl pełen humoru, zwrotów akcji i przezabawnych dialogów. To opowieść o wyzwaniach, z jakimi musi zmierzyć się każdy, kto nagle zostaje właścicielem niespodziewanej fortuny.