https://sport.um.warszawa.pl/waw/aktywna-warszawa/aktualnosci

Wspierając rozkwit młodych talentów, w sobotę na Stadionie Miejskim w Warszawie odbyły się Mini Mistrzostwa Europy. Wzięło w nich udział 24 drużyny, które odzwierciedlały reprezentacje narodowe, które w przyszłości wezmą udział w turnieju UEFA Euro 2024. Wiek graczy ograniczono do 6-9 lat, dając tym samym możliwość najmłodszym zawodnikom zaznajomienia się z atmosferą prawdziwych mistrzostw.

Eliminacje do tego turnieju odbyły się na Stadionie w Ośrodku Hutnik Aktywnej Warszawy oraz na Stadionie Miejskim Pilica Białobrzegi. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy i rywalizowali między sobą. W spotkaniach grupowych nie zabrakło emocji i zaciętej walki, co dowodzi, że młode talenty wykazują dużą determinację i zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności.

W grupie A to Austria, Czechy i Słowacja okazały się najsilniejsze, wygrywając swoje pojedynki. Grupa B była zdominowana przez Francję i Holandię, które bezlitośnie pokonały swoich przeciwników. W grupie C Polska, Anglia i Szkocja zapewniły sobie awans do dalszych rund.

Rundy eliminacyjne dostarczyły wielu emocji, ale najważniejszy moment wieczoru nadszedł po meczach, gdy odbyła się dekoracja zwycięskich drużyn. Wyróżniono i uhonorowano zawodników za ich zaangażowanie i talent. Wydarzeniu towarzyszył również mecz Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich z Przyjaciółmi Mini Mistrzostw, co stanowiło idealną okazję do zaprezentowania młodym zawodnikom, jak wiele można osiągnąć dzięki determinacji i ciężkiej pracy.

Mini Mistrzostwa Europy 2024 w Warszawie udowodniły, że polska piłka nożna ma wyjątkowy talent do oferowania. Poprzez wsparcie tych młodych zawodników teraz, możemy w przyszłości oczekiwać jeszcze większych sukcesów na arenie międzynarodowej.